Pianiści kameraliści


 

Piotr Niewiedział

 

 

Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, studia pianistyczne realizował pod kierunkiem wybitnego pianisty i pedagoga prof. Andrzeja Tatarskiego. W roku akademickim 1990/91 był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki za osiągnięcia w nauce i sukcesy artystyczne. Otrzymał dyplom ukończenia studiów z wyróżnieniem w 1991 r. Obecnie jest adiunktem w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jest przede wszystkim pianistą – kameralistą współpracującym ze studentami klas skrzypiec, ale także prelegentem i organizatorem życia muzycznego. Wraz ze swoją żoną Anią, również pianistką tworzą duet fortepianowy La Valse'89. Pierwszym nauczycielem duetu był wspomniany już prof. Andrzej Tatarski, następnie doskonalili swój warsztat na kursach mistrzowskich w Lucernie (Szwajcaria) u wybitnego pianisty Alfonsa Kontarsky'ego w 1995 r. oraz w Nowym Sączu pod kierunkiem światowej sławy duetuiz raelskiego: prof. Brachy Eden i prof. Aleksandra Tamira. Współpracę z prof. A. Kontarskym kontynuowali podczas studiów podyplomowych(1997/98) w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Mozarteum w Salzburgu (Austria). Duet La Valse'89 może się pochwalić ogromnym repertuarem zawierającym utwory fortepianowe na 4 ręce i dwa fortepiany kompozytorów XVIII, XIX, XX i XXI wieku zaliczane do arcydzieł kameralistyki fortepianowej. Współpracują także z chórem Poznańskie Słowiki i zespołem wokalnym Inspiro Ensemble pod kierunkiem Aleksandry Wojtaszek. Występują w wielu salach koncertowych całego kraju prezentując wspomniany wyżej repertuar.

 


 


Andrzej Jungiewicz

 

 
Absolwent klasy fortepianu prof. Józefa Stompla oraz klas kameralnych prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej i prof. Urszuli Stańczyk w Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie jest wykładowcą w macierzystej Uczelni oraz nauczycielem w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Katowicach. Brał udział w mistrzowskich kursach pianistycznych i muzyki kameralnej pracując pod kierunkiem m. in. Barbary Halskiej, Ryszarda Baksta, Rudolfa Buchbindera, Konrada Richtera. Stypendysta Ministra kultury i Sztuki (1986/1987). Laureat konkursów pianistycznych na stypendia artystyczne Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1985 i 1986), Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej w Łodzi (1986) oraz Festiwalu Augustowskie Spotkania Młodych (1985) i innych.

Jako solista i kameralista występował w Polsce i za granicą w Brazylii, Czechach, Francji, Hong Kongu, Malezji, Niemczech, Pakistanie, Słowacji, Szwecji, Ukrainie. Brał udział w wielu festiwalach m. in. Warszawska Jesień, Festiwal Prawykonań w Katowicach, Musica Polonica Nova we Wrocławiu, Światowe Festiwale Kontrabasowe we Wrocławiu, Festiwale Saksofonowe w Szczecinie, Chantarelle Festival w Gołuchowie, Sacrum Non Profanum w Trzęsaczu. Dokonał prawykonań muzyki najnowszej, nagrań dla Polskiego Radia oraz dla TVP. Zrealizował nagrania płytowe m. in. z kontrabasistką Ireną Olkiewicz: Medytacja Thais, a także z pianistką Gabrielą Szendzielorz: Muzyka współczesnych kompozytorów śląskich dla 2 pianistów. Zapraszany jako akompaniator na liczne mistrzowskie kursy i warsztaty, współpracował z wieloma wybitnymi muzykami.
Partnerzy i Donatorzy
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
MAPKA DOJAZDU

Nasza lokalizacja
E-MAIL

fundacja@europejczyk.org

Wyślij do nas wiadomość
e-mail

Social Media

LOGO Europejczyk Fundacja Europejskiego Dziedzictwa Kulturalnego
Kursy Muzyczne, Koncerty, Kursy Mistrzowskie, skrzypcowe, altówkowe,fletowe, fortepianowe, metodyczne - Polityka Cookies
Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych