Wykładowcy - WIOLONCZELA


Agnieszka Bałaban

 

 Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego w Warszawie,w klasie wiolonczeli prof. R. Paderewskiej i prof. J. Kuty. Naukę kontynuowała w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w klasie prof. St. Pokorskiego,uzyskując tytuł magistra sztuki w 1994 r. Uczestniczyła w kursie mistrzowskim w Nicei prowadzonym przez prof. Klausa Heitza w 1991 r. W latach 2000-2004 współtworzyła Agencję Artystyczną Arco, w której zdobywała doświadczenie w organizacji koncertów, w tym Festiwalu Muzyki Kameralnej – Jerzemu Waldorffowi Poznań w 2000 r. Od roku 2001 do 2008 prowadziła klasę wiolonczeli w Zespole Szkół Muzycznych w Słupcy.

 

Jest członkiem zespołów kameralnych: Kwartetu Złotnickiego, Kwartetu Rodzinnego Bałabanów, Poznańskiego Tria Barokowego wraz z mężem Lechem oraz klawesynistką Marią Banaszkiewicz – Bryłą, Poznańskiego Tria Smyczkowego. Z ostatnim z tych zespołów w składzie: Jarosław Żołnierczyk-skrzypce, Lech Bałaban- altówka, Agnieszka Bałaban- wiolonczela, zaprezentowała w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego,,Cantabile’99”(w ramach Tygodnia Talentów w Tarnowie),prawykonanie Tria Zawadiackiego Barbary Kaszuby. Utwór ten został zarejestrowany na płycie kompaktowej My Music wydanej przez Acte Préalable w 2004r. W roku 2006 wspólnie z Lechem Bałabanem i Barbarą Dmochowską brała udział w nagraniu CD z utworami kameralnymi Johannesa Brahmsa Viola Music dla Wydawnictwa Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, dla którego nagrała również w Kwartecie Rodzinnym Kwartet Amerykański F-dur op.96 A.Dvořaka. Występowała na znaczących festiwalach muzycznych: Festiwal Muzyka i Architektura w Toruniu, Festiwal Telemannowski w Żarach, Muzyczne Spotkania u Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, Letni Festiwal Muzyka z Kórnika, Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej.

Partnerzy i Donatorzy
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
MAPKA DOJAZDU

Nasza lokalizacja
E-MAIL

fundacja@europejczyk.org

Wyślij do nas wiadomość
e-mail

Social Media

LOGO Europejczyk Fundacja Europejskiego Dziedzictwa Kulturalnego
Kursy Muzyczne, Koncerty, Kursy Mistrzowskie, skrzypcowe, altówkowe,fletowe, fortepianowe, metodyczne - Polityka Cookies
Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych